Hypnoterapie

hypnoterapie

Hypnoterapie je terapie s pomocí hypnózy, tedy s relaxačním stavem, kdy dochází k uvolnění mysli i těla, k hlubší koncentraci i cítění. Nejedná se o spánek, ale o stav vědomí v hladině alfa, který běžně zažíváme během usínání, ale i během dne. Je to stav soustředěné bdělosti, vnímání podstatného. Samotný stav alfa poskytuje regeneraci a uvolnění napětí, otevírá bránu k podvědomí, prostoru vnitřní moudrosti.

Formy hypnoterapie

Při setkání využívám Ericksonovskou hypnoterapii, která využívá nepřímé sugesce, spíš nabídky, metafory a takové formy konverzace, které umožní klientovi vytvářet jeho vlastní, autohypnotický způsob uvolnění i řešení vnitřních situací. Tento způsob není direktivní, je spoluprací mezi klientem i průvodcem. Řešení pramení ze svobodné vůle klienta. 

Hypnotického stavu lze využít i v mentálním koučinku, k dosažení žádaných změn ve fyzické i psychické výkonosti, ve sportu, učení se, relaxaci, rozvoji kreativity, ve vztazích, emoční inteligenci, apod.

Další formou je autohypnóza, kdy se uvádíme do stavu relaxace sami. Výhodou jsou úspěšné změny při dlouhodobých problémech, změny návyků a vnímání, odbourávání stresu, podpora v průběhu nemoci. Klient si osvojuje techniku při setkáních a doma sám praktikuje.

Další práce s podvědomím

Svět našeho podvědomí otevírají také další relaxační techniky jako jsou hlubinná imaginace a šamanská cesta, kdy se setkáváme se svými vnitřními a duchovními průvodci. Čerpáme z jejich moudrosti, laskavosti a zároveň si vytváříme vztah se svojí hlubokou podstatou. Rozvíjíme tak své přirozené schopnosti, intuici a vědomí. Jsme vedeni k uzdravení svých traumat a zranění, přirozeně a ve správný čas, společně s poznáním a inspirací k naplnění našeho života.

S čím hypnoterapie pomáhá?

  • Zlepšuje koncentraci, soustředění a učení.
  • Pomáhá při pocitech úzkosti, vyčerpanosti, deprese, vyhoření, paniky.
  • Posiluje sebevědomí, komunikaci, vůli a seberealizaci.
  • Uvolňuje stres, strach, fobie
  • Pomáhá při obtížích ze stresu, bolestech, migrénách, nespavosti, psychosomatických obtížích, alergiích, sexuálních disfunkcí.
  • Zlepšuje naše vztahy a to i vztah sama k sobě
  • Při komunikaci, s trémou, stydlivostí, strachem s odmítnutí, sebeprezentace.
  • Při osobním rozvoji, rozhodování, hledání životního smyslu a záměru, sebepoznání

Mám zájem o terapii

Ceník terapie

Terapie, koučink800,- Kč / hod